| anonim_4396 a întrebat:

Daca eu pe Whatsapp am poza cu Hitler, nume Adolf Hitler, si in bio ARBEIT MACHT FREI, e ceva ilegal?

Răspuns Câştigător
| Marius2001Pop a răspuns:

In Romania nu cred ca ai probleme.
Sa nu apara svastica pe undeva, vizibila si calra.
Interesant ca esti fan al nazismului happy

| svenhassel13 a răspuns (pentru Marius2001Pop):

Nu apare nicio svastica, doar poza Fuhrer-ului pictată. Mulțumesc pentru răspuns!

| Marius2001Pop a răspuns (pentru svenhassel13):

Esti in regula. Si mie imi place al doilea razboi mondial, ma pasioneaza avioanele si tancurile naziste.

| svenhassel13 a răspuns (pentru Marius2001Pop):

Ești om mare! Felicitările mele, dragă domnule! Îți recomand, dacă cumva nu ai ajuns deja, seria de autor a lui Sven Hassel. 14 cărți în care povestește trăirile sale din război.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Marius2001Pop):

Nazismul e un rahat ideologic. Nu amesteca tehnica militara cu mizeria aia. Tancurile si avioanele au fost concepute de ingineri care de multe ori nu aveau nici o treaba cu nazismul, ba chiar le era sila de treaba asta. La fel ca si destul de multi dintre asii aerieni si tanchisti.

15 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Daca nimeni nu a zis nimic pana acum,atunci esti inca ok.Dar sa te afisezi cu poza unui nebun, a unui dictator care a omorat milioane de oameni nu da bine deloc.
Bine ca nu te obliga nimeni sa nu ai poze cu cine doresti tu, dar oamenii te vor privi nu prea bine.
Stii vorba aia? Zimi cu cine stai sa spun cine esti, ori cum esti laughing

Hitler era unu dus de acasa, dar na fiecare cu cel doare, cat poate duce.

| svenhassel13 a răspuns (pentru relian):

Unii pot duce mai mult decât alții. Probabil îl numești, te citez "dus de acasă" probabil pentru faptul că dacă ai fi trăit în perioada Marelui Fuhrer ai fi stat în Dachau mult și bine. Erai, poate, pui rotisat.

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu ar avea ce sa fie.

| Crackman a răspuns:

Neah

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e ilegal, mai mult cringe.

| TheStrategist a răspuns:

Nu, nu e o problemă.

| Catalin77945 a răspuns:

Nu e o problema, dar unii s-ar putea sa te ia la rost

| varcopisicul a răspuns:

Naahh nu cred

| Sktrkdk a răspuns:

Nu, din contra esti un om super, te pup si te respect all hail Hitler