| anonim_4396 a întrebat:

Daca imi creez un cont nou de Instagram folosind numarul meu de telefon, cei care au nr meu isi pot da seama ca acel cont imi apartine? Ii poate anunta instagramul?

3 răspunsuri:
| BlackPixel a răspuns:

Raspuns afirmativ.
Prietenii tai, cei care au numarul tau de telefon iti pot identifica contul de Instagram NUMAI DACA ACTIVEAZA OPTIUNEA "Asociaza Contactele".
Poti opta sa nu iti adaugi numarul de telefon, ci adresa de emai. Atunci contul tau nu va putea fi identificat.

Succes!

| floreadan a răspuns:

Doar daca iti pui numarul de telefon pe available, atunci isi dau seama pentru ca il pot gasi.

| UnAltUtilizatorTpu1 a răspuns:

Black pixel ti a dat un raspuns bun
Ai geija cu insta, Facebook...
eu am un cont fake de insta, fara poze fara followeri si tot a fost accesat de hackeri
Cand m-am conectat ma avertiza ca cineva din Thailanda a incercat sa intre pe el si gandeste te ca este nou contul si nu urmaresc pe nimeni din afara Romaniei
Site urile astea nu sunt asa sigure cum par, chiar daca sunt foarte populare
Daca pui nr de tel risti sa fi localizat de hackeri sau sa ti se ia si alte informatii de pe tel