| Anonim1234osjs a întrebat:

Daca mă uit la filme de adulți pe incognito, pot lua viruși?

6 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Nu iei viruși.

| Alyra a răspuns:

Atunci când folosești incognito, nu ți se salvează istoricul. Viruși poți lua oricum dacă nu ai antivirus. Cu sau fără incognito.

| Ora de net a răspuns:

Salut,

Diferența dintre modul normal de navigare pe internet și acela în incognito este că în modul incognito nu sunt stocate local istoricul de navigare, cookie-uri, fișiere temporare, parole sau alte tipuri de informații completate în formulare.

În rest, riscurile asociate navigării pe internet, cum este și acela de a lua viruși, este același, indiferent de modul accesării: normal sau incognito.

Recomandarea noastră este ca indiferent de tipul de site pe care îl accesezi în modul incognito să te asiguri că ai instalat, activ și actualizat un antivirus pe dispozitivul respectiv și că site-ul deține un certificat de securitate. Dacă site-ul pare nesigur, să eviți să îl accesezi, să completezi orice tip de date personale sau să descarci fișiere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde unde te uiți.
Dacă ai antivirus bun, neutralizează virusul.

| Veltorb a răspuns:

Atât timp cât rămâi pe site-uri cunoscute și nu descarci nimic riscul de a lua viruși e aproape nu-l, dacă tot îți faci griji pentru securitate ia-ți un antivirus și un vpn

| UnAltUtilizatorTpu1 a răspuns:

Ba da, daca apesi pe filme iei virusi, mai ales daca apesi pe reclame