| anonim_4396 a întrebat:

Dacă montez o camera de supraveghere fixă pe masina, ce mărime de lentila trebuie sa-mi iau?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Camera vine cu lentila ei din fabrica. Doar o montezi si atat.
Ce lentila vrei?

| sierra1 a răspuns:

Mai degraba intreabă-ne de câți mega pix să fie sau de câți bani

| mihai69 a răspuns:

Ce înțelegi prin „mărime de lentilă"?!?

| UserRo10 a răspuns:

Fi mai explicit. Ce camera vrei sa montezi. Daca te referi la o banala camera de bord nu ai nevoie de nicio lentila. La fel si cu o camera de supraveghere

| Ciovy a răspuns (pentru UserRo10):

O camera de supraveghere hikvision dacă iau de 2.8 mm sau 4 mm și o pun direct pe masina sa filmeze ce diametru de jurul mașini filmează?

| UserRo10 a răspuns (pentru Ciovy):

"diametrul de jurul". Limba ta romana a plecat la peste. Adica vrei o camera de supraveghere de exterior sa iti pazeasca masina astfel incat sa o cuprinda.
Problema ta este ca nu ne dai detalii de inaltime montaj si distanta dintre camera si baza stalpului/peretelui unde sta camera. Exista aplicatii speciale pe pc ce configureaza acest diametru pentru focalizare optima. Tu nu ne-ai dat niciun detaliu

| Ciovy a răspuns (pentru UserRo10):

Camera pusa la 5 m înălțime

Răspuns utilizator avertizat