| CozmaDinu1985 a întrebat:

Daca un individ ma insulta pe Facebook, sub un cont anonim, pe care apoi si-l sterge, cum pot eu sa il dau in judecata? Facebook imi va da acces la datele sale de locatie, iar daca da, in ce conditii? multumesc.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu-ti da nimeni atentie la nicio judecata ca te injura unu pe cont fals pe Facebook, fii serios.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

De ce accepți orice cerere de prietenie? Blochează-l. La un moment dat, se va plictisi. Și nu permite oricui să scrie comentarii la imaginile/postările tale, cu excepția prietenilor. Modifică setările.

| Ora de net a răspuns:

Bună,

Sfatul nostru este să blochezi și să raportezi persoana respectivă. Nu poți afla identitatea persoanei prin Facebook. Aceștia nu oferă datele personale ale utilizatorilor, cu excepția situației în care acestea sunt cerute de poliție sau alte instituții asemănătoare.

| Pandutz a răspuns:

Lmao, raportezi contul si cei de la Facebook blocheaza ip, e interzis prin lege ca un civil ca tine sa aiba datele utilizatorilor, si cei de la fbi obtin foarte greu niste date de la niste companii mari pentru cazurile lor.