| Andrei_Cismariu_1980 a întrebat:

Daca un om pe internet iti cere nr de telefon dupa ce mai vorbiti ce sa faci? nu il dai,il dai,spui cuiva. vreau cateve solutii, rapid.multumesc

4 răspunsuri:
| lordvoldemort55 a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa nu iti dai niciodata numarul de telefon pe internet, deoarece nu stii niciodata ce intentii are persoana care iti cere numarul de telefon, in cazul in care nu cunosti persoana care-ti cere numarul, sa nu il dai in niciun caz, deoarece daca vrea se poate folosi de numarul de telefon ca sa te localizeze(in cazul perosanelor cu intentii rele), se poate sa existe si posibilitatea sa nu aibe ganduri rele cel/cea care ti-l cere, dar de cele mai multe ori aceste persoane au intentii rele. Acum depinde de tine, daca vrei sa iti dai numarul de telefon, dar sfatul meu ar fi sa nu il dai nimanui, mai ales daca nu cunosti persoana respectiva. Daca as fi in locul tau nu l-as da, dar acum totul depinde de tine. happy

| darrio2007 a răspuns:

Este fraier cel care isi da numarul de telefon unui necunoscut. Indiferent daca pe net sau in alte situatii.

| cristian82 a răspuns:

Sa nu ai incredere in "prietenii" de pe internet. Pe internet nu se fac prieteni; se socializeaza. De ce ti-ar cere numarul de telefon?

| Ora de net a răspuns:

Buna Andrei,

Iti recomandam sa nu dai date personale altora pe internet, cu atat mai putin persoanelor straine.