| zentor999 a întrebat:

De cateva saptamani, cand deschid opera imi apare "Your preferences files cannot be read" si nu stiu cum sa fac sa dispara.
Dau funda celor ce imi dau o solutie; D

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Va trebui sa reinstalezi browser-ul Opera. Atunci cand il scoti din sistem, sa ai grija sa bifezi casuta care iti sterge toate datele legate de program, pentru ca altfel problema ramane in Windows chiar si dupa reinstalare (personal data, sau ceva de genul).
Dupa dezinstalare, dar restart la sistem si reinstalezi Opera.

Daca nici dupa reinstalare problema nu dispare, dezinstalezi din nou Opera, dar nu din Windows, ci folosind softul "Revo Uninstaller". Am citit pe un forum ca ar putea rezolva problema asta, pe care o au si alti utilizatori.

3 răspunsuri:
| zentor999 explică (pentru dannyel86):

A mers cu Revo! Thanks dudewinking

| dannyel86 a răspuns (pentru zentor999):

Ma bucur ca te-ai descurcat. big grin

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Iti recomandam sa iti reinstalezi browserul Opera. De asemenea, te sfatuim sa folosesti tot timpul versiuni actualizate pentru a te asigura ca nu vor mai aparea erori.