| qZmEuq a întrebat:

De ce e asa de periculos Darknet-ul?

11 răspunsuri:
| BJK1903 a răspuns:

Mai jos ti-am lasat 2 link-uri care iti spune ce este "darknet-ul" si ce se intampla pe el. Acolo este internetul ascuns, este 70-80% din internet. Internetul pe care umblii este de aproape 20-30%,pe darknet gasesti Hitmani care iti poate omor orice persoane contra-cost(aproape 10.000$-20.000$),canibali,pornografie cu copiii, trafic de droguri-de arme. Citeste si vei afla mai multe. Sper ca te-am ajutat :D :)

https://ro.wikipedia.org/wiki/Darknet
http://www.ziuaveche.ro/......5636.html/

| DryIce a răspuns:

Nu mai este acum, era odata periculos.

| Mayhem666 a răspuns:

Darknet, adica Deepweb?

| qZmEuq explică (pentru Mayhem666):

Da

| qZmEuq explică (pentru BJK1903):

A laughing eu folosesc doar freenet, shadow web si i2p

| Mayhem666 a răspuns (pentru qZmEuq):

Pai este periculos din cauza ca pe acolo sunt multi pedofili, criminali in serie si multi care vand droguri si alte chestii. Nu e recomandat sa intrii acolo, decat daca ai un fel de program care iti protejeaza identitatea, ca sunt si multi hackeri pe acolo, si daca iti afla cineva identitatea nu e bine. Acele programe nu iti protejeaza identitatea intotdeauna, deci nici alea nu sunt foarte sigure, poti sa te uiti pe Youtube la mai multe videoclipuri despre Deepweb. Oricum acolo nu poti intra cu motoarele de cautare obisnuite cum sunt Google Chrome sau Mozila. Eu te sfatuiesc sa nu intrii acolo, daca nu vrei sa ai cosmaruri noaptea, sunt unele lucruri care te pot oripila acolo. Nu am intrat personal acolo, si nici nu o sa o fac, dar i-am auzit pe multi spunand ca mai bine nu intrau acolo, ca au ramas oripilati de ceea ce au vazut, si asta m-a facut sa nu vreau sa intru.

| BJK1903 a răspuns (pentru qZmEuq):

Eu nu am intrat niciodata pe DeepWeb, dar am o tentatie sa intru o data laughing.

| qZmEuq explică (pentru Mayhem666):

Iauzi ma sula mea laughing hackeri care hackuiesc alti hackeri

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Termenul "deep web" sau "darknet" se refera la continutul de pe Internet care nu este indexat de motoarele mari de cautare, adica nu se poate gasi la o simpla cautare Google.

Un clip care explica ce inseamna acest lucru gasesti aici https://www.youtube.com/watch?v=_UOK7aRmUtw

| Snexx a răspuns:

Stiu ca nu are legatura dar..esti fan keith ape?

| Anonimul95t a răspuns:

Salut deep web este continutul ascuns al internetului care nu este vizibil pentru toata lumea si poate fi accesat doar prin programe speciale.
Este destul de periculos nu iti recomand:trafic de droguri, asasini, malware, hackeri, prostitutie, torturi, uite aici mai multe :https://www.youtube.com/watch?v=WUhbPH_8gO4