| tomaionut a întrebat:

De ce imi apare pe chat pe Facebook persoane care nu ii am la prieteni dar totusi cateodata imi apare in chat, nu sunt romani straight face ceva gen Mohamed a Sakr

3 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Buna Ionut,

Mai intai asigura-te ca aceste persoane nu sunt in lista ta de prieteni mergand si verificand profilul lor. Daca nu sunt, atunci exista posibilitatea sa ai un virus pe Facebook. Pentru a-l indeparta, trebuie sa mergi cu mouse-ul in coltul din drepta sus a paginii de Facebook, sa dai click pe sageata si mai apoi sa alegi, din lista care va aparea, optiunea Settings. Mai apoi, mergi la lista din partea stanga si acceseaza Apps. Iti vor aparea aplicatiile pe care le folosesti, cu care contul tau este conectat. In acea lista exista si acest virus deghizat sub forma unei aplicatii. Poti sterge toate aplicatiile sau le poti sterge pe cele care ti se par suspecte, cele pe care nu iti amintesti sa le fi accesat sau folosit. Faci acest lucru accesand X-ul din dreptul fiecarei aplicatii.

| Edw08 a răspuns:

Pentru ca odată ai folosit ceva o aplicație care te-a conectat cu persoanele alea. Ceva pentru like uri sau nu stiu

| HLucian a răspuns:

Sunt peste tot, crede-ma, nu doar pe Facebook laughing..Invazie laughing