| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu se pune regula asta la Facebook:Sa iti poti face cont numai cu buletinul.In felul asta s-ar evita sa se mai creeze atatea conturi false.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca nu toti vrem sa detina aia pana si cnp-ul nostru.

| Necunoscutu92 a răspuns:

Pentru că de exemplu uni au o firma și firma aia. Cheamă :proba nu are buletin firma și la oameni le frica sa de-a tot ce scrie pe buletin de exemplu CNP etc

| Kanajambe69 a răspuns:

Daca un cont primeste de la cineva report, Facebook ii va cere sa isi confirme identitatea, cu un document, deci se cere.

| Samboan_Daniel_1989 a răspuns:

Asta este lumea

| Donsavas a răspuns:

Eu consider ca ar trebui sa se creeze ceva asemanator https://mg.mail.yahoo.com/neo/launch?.rand=5dc6d3343p68a dar sa fie al nostru,al romanilor si cu contul respectiv de email ''romanesc'' sa ne facem bine mersi conturi de jocuri,conturi de socializare,etc si asa s-ar reduce din falsuri, cum spui tu sau asa am fi siguri ca in caz de ne hartuieste sau jigneste cineva, putem apela cu usurinta la politie, iar copii nu ar avea acces la conturi intrucat nu sunt persoane fizice, nu au buletin. Ar fi perfect! sunt de acord cu tine. funda? mersi oricum.

| Ora de net a răspuns:

Buna Anastasia,

Daca intalnesti pe Facebook conturi false, iti recomandam sa le raportezi si ele vor fi dezactivate.