| Sara2 a întrebat:

De ce se fac atâtea jigniri și înjurături pe Facebook? Ce e de preferat? Să le răspundem, să le dăm block sau altă soluție?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Blocheaza-i!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa nu mai folosești Facebook uk

| Adry05 a răspuns:

In general nu merita sa-ti pierzi timpul cu ei, sunt doar niste frustrati care asa se elibereaza de frustrari si au impresia ca sunt mai buni/destepti/interesanti daca injura pe net unde-s protejati de anonimat sau distanta big grin

| Lioana a răspuns:

Dusmanilor nu merita sa le răspunzi. Iti pierzi vremea. Blocheaza-i si gata. Altfel lungesti inutil jignirile.

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Sfatul nostru este să raportăm conținutul care încalcă standardele comunității Facebook și să blocăm persoanele care ne jignesc sau ne vorbesc urât.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu-ti bati capul cu toti. Cei care injura si jignesc nu sunt deloc dezvoltati avand in vedere ca orice se rezolva verbal. Cea mai buna solutie e sa dai block. Gandeste pozitiv. Stresul te poate imbolavi, deci iarta-i ca-s prosti. Bye

| unvecin a răspuns:

Mai e și varianta să închizi contul Facebook. Eu (din alte motive) asta am făcut în urmă cu vreo 2 ani. După o lună - două n-o să mai simți nevoia să vezi ce postează toată lumea pe acolo, iar după o vreme toată chestia aia nici n-o să mai existe pentru tine.

O să-ți amintești de Facebook ca de alte vechituri gen Yahoo! Messenger, hi5 etc. Și o să te amuzi că lumea încă folosește.

Știrile cu adevărat importante o să ajungă la tine oricum, iar bârfele zilei vor ajunge mereu cu întârziere... dar o să te-nveți fără ele.

Dacă nu, desigur e normal să faci curat pe-acolo. Răspunde cu block, nu pierde timp cu oamenii care n-au bun simț. Oameni de genul ăla (oriunde s-ar afla pe internet, inclusiv TPU) au mult timp liber și caută mereu cu cine să schimbe vorbe urâte. Dacă rămâi în cercul tău cu oameni aleși, atunci și conținutul pe care-l primești zilnic acolo va fi mai bun.

Succes!

| debarasator63 a răspuns:

Sa le ignori sau sa le blochezi. Nu trebuie sa-ti umpli timpul cu idioti.

| Delilahhh a răspuns:

De preferat e sa nu la dam atentie, curs...
Daca suntem implicati in mod direct si block. De ce nu?