| Kiki20098 a întrebat:

De ce unele jocuri de pe net sau reale, le includenti in cele periculoase?

4 răspunsuri:
| Betty12345678 a răspuns:

Buna draga Amalia.S-a constatat treptat ca cele care contin putin pericol sunt mai captivante, posibil sa nu fi inteles eu la ce anume te referi, dar, daca tu consideri ca ti pot dauna intr-o oarecare masura, nu le juca.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dac jocul te indeamna sa faci lucruri rele: sa furi, sa te sinucizi, sa ucizi, sa dai in cap, etc, nu crezi ca sunt periculoase?

| Zabbyel a răspuns:

Pericolul e mai incitant(are o atractie mai aparte), daca nu sti sa pleci curand, din acea atractie, vei deveni pericol love strucklove strucklove struck

| Ora de net a răspuns:

Buna Amalia,

Unele jocuri pot fi daunatoare prin continutul lor (indeamna la anumite activitati nepotrivite) sau prin faptul ca nu sunt adecvate varstei persoanei care le joaca. Mai multe despre asta poti citi aici http://www.pegi.info/en/index/