| Riureanu_Alexandru_1996 a întrebat:

De curand mi-am instalat Televiziune+internet de la Orange
Cand se strica putin vremea sau pur si simplu imi apare pe telefon langa wifi semnul exclamarii si spune INTERNETUL POATE FI INDISPONIBIL
I am dat restart merge putin timp apoi aceeasi poveste
Ce e de facut

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

RDS este mai stabil.
Când ai probleme cu Orange suni la ei să vină să repare defecțiunea. Dacă astfel de lucruri se întâmplă des, atunci renunți la ei mai înainte de a se termina contractul. Dacă Orange nu vrea, atunci la fiecare defecțiune tehnică îi suni. Până la urmă apelezi la OPC; pentru că și Orange trebuie să respecte regulile contractului: adică să asigure suport tehnic (reparație) de fiecare dată când apare o problemă. Că dacă ei știau că nu au semnal bun și stabil într-o zonă, atunci nu trebuia să își ofere serviciile în locul respectiv.

| Ora de net a răspuns:

Bună, Alexandru,

Sfatul nostru este să apelezi direct la serviciul de relații cu clienții al furnizorului. Ei te vor putea îndruma cel mai bine.

Răspuns utilizator avertizat