| Emiliooo a întrebat:

De la ce broker pot cumpăra acțiuni ale unor companii americane sau ruse dacă mă aflu în România / Moldova

Răspuns Câştigător
| Brizbriz a răspuns:

Https://www.tpu.ro/......g-cat-mai/
Ioandelasal explica acolo dpdv legal care e treaba cu vasta

totusi, cand e vorba "de ce?" e intrebarea gresita
corect e "de ce NU?!?"
adica banii tai nu sunt la fel de verzi ca aia ai amercanilor?
sau crezi ca pe aia care iti iau banii ii doare in cot ce natie esti?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De la nici un broker, fiindca copii mici de varsta ta, nu au conturi bancare in valuta si nu pot cumpara actiuni de nici un fel.

Asta ca sa iti aducem aminte cat de micut esti:

"în 2 Aprilie 2021 | Emiliooo a întrebat:
La examenele de clasa a 9 se dă voie să am cu mine un carnet de formule?"

| Emiliooo explică (pentru Violleta2022):

Dar dacă deja am cont bancar, sau tot nu pot?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Emiliooo):

Tu ce nu ai inteles?
Ai 18 ani si poti dovedii unei firme de brokeraj asta?
De unde ai tu mii de euro sau dolari sa-i investesti in actiuni?

| sierra1 a răspuns:

La anișorii tăi nu ai card și nici legal prosibilitatea de tranzacționare. Mai stai oleacă!