| Ora de net a răspuns:

Buna,

Pentru a te asigura ca un site de cumparaturi este de incredere te incurajam sa verifici daca acesta are date de contact, adresa magazinului fizic si datele fiscale ale firmei. De asemenea, poti incerca sa cauti pe internet recenziile altor utilizatori legate de situl respectiv.

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu stiu cat sunt de bune castile in schimb siteurile par siteuri fantoma care se fac pe banda rulanta.
Doar tu stii daca merita un produs sau nu.
Parerea mea este sa cauti o alternativa de casti asemanatoare pe siteurile retailerilor seriosi gen altex, eMAG, flanco etc

| BlueFox explică (pentru Simpatic):

Sunt foarte bune castile, nivel de audiofil, dar nu pot gasi pe Altex/Emag/Cel.ro/Flanco si nu prea sunt alternative la pret accesibil.

| Mihalcea33 a răspuns (pentru Simpatic):

Aceste casti sunt casti profesionale, ce se folosesc in aplicatii de productie muzicala, DJ etc. "Retailerii seriosi" de care vorbesti nu vand astfel de produse profesionale. Sunt curios cum ai judecat tu ideea de "site fantoma" la niste site-uri cu istoric de ani de zile, date de contact pe site, stocuri fizice, magazine fizice, reprezentanti ale unor branduri internationale renumite de echipamente profesionale, etc. Multumesc.

| Mihalcea33 a răspuns:

Http://www.superlux.com.tw/distributors.do?kindtype=0001 Zeedoshop apare ca distribuitor Superlux in Romania, pe site-ul producatorului. Poti cumpara cu incredere de la ei.