| Faranume242424 a întrebat:

E cineva din Buc care ma poate ajuta sa IMi repar laptopul? Nu ii mai merge wifi-ul
Este un Sony vaio i3 vpceb2m0e
Eventual ne întâlnim undeva

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu prea da nimeni unui necunoscut un laptop, dar poti rezolva problema cu wi-fi daca cauti aici intre raspunsuri sau pui o intrebare, cu detalii cat mai multe.

| Adry05 a răspuns:

Cauta pe Youtube ca sunt tutoriale destule. Sau cauta la mine in intrebari ca am avut si eu problema asta si am rezolvat-o. Am sters driverul, l-am reinstalat si nu mai stiu ce am mai facut pe acolo, parca am postat un ultim raspuns unde am zis cum am rezolvat.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Din pacate, persoanele pe care le intalnim online sau pe retelele sociale sunt, in fond, niste persoane necunoscute. Oricat am comunica cu ele, noi nu putem stii sigur daca ele spun adevarul, nu putem stii ce intentii au si nu putem fi siguri daca se ascund in spatele unui profil fals sau nu. De aceea noi consideram ca e bine sa fii foarte precaut atunci cand vorbesti cu astfel de persoane straine - nu da date personale, nu trimite poze cu tine si in niciun caz nu merge sa te intalnesti cu astfel de persoane.