| CicianIoanaDiana a întrebat:

E ok să-ți dai toate detaliile adevărate pe internet?

Răspuns Câştigător
| Ora de net a răspuns:

Buna, Ioana,

Sfatul nostru este sa ai grija ce informatii postezi pe Internet. Poti folosi numele tau real, dar sfatuim impotriva impartasirii adresei, numarului de telefon, scolii la care inveti etc.

Mai mult decat atat, consideram important sa alegi atenta si pozele pe care le impartasesti cu ceialti. Din ele se pot extrage multe informatii - pe ce strada locuiesti, unde iti petreci timpul etc. Odata ce o poza sau o informatie este postata pe Facebook sau trimisa altcuiva, acel continut scapa de sub controlul nostru. Poza poate fi preluata de oricare dintre prietenii din lista si salvata pe un alt computer, postata pe un alt website sau chiar modificata si, mai apoi, va fi mult mai greu de indepartat.

5 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Nu e normal. Pentru ca sunt persoane rau intentionate care se pot folosi de datele date pentru actiuni ilegale si imorale.
Decat sa scrii minciuni pe internet (pentru a nu divulga date importante), mai bine le omiti a le preciza.

| RAY a răspuns:

E o prostie, e netul plin de obsedati sexuali, redardati mintali

| aADI a răspuns:

Nu este prea ok, dar depinde foarte mult contextul.

| gabriielaaa a răspuns:

Daca nu-ti pasa ce crede lumea si nu te afecteaza da, iar cei ce cred ca pot profita de asta se inseala, nu pune date din buletin ca in rest tu esti tu.

| Kerre a răspuns:

Nu ti-as recomanda asta.