| sweetys a întrebat:

Ecista o modalitate in care sa nu mai fiu etichetata pe Facebook? Am cautat pe la setari dar am gasit doar revizuiri.

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ai două opțiuni: ascunde imaginea/șterge eticheta.
Setări→ Cronologie și etichetare→ Revizuire (revizuiește postările în care ești etichetată, înainte ca acestea să apară în cronologie ta)→ Editează.

Ori îi spui deschis că nu îți place, ori îl ștergi din lista de prieteni, pe cel care te stresează cu tag-uri.

| CM7YRE a răspuns:

Https://www.facebook.com/settings?tab=timeline§ion=timeline_review&view
Decat sa dai enable, sa poti sa dai tu "accept" la tag. In rest, nu prea ai ce sa faci. Mai bine decat nimic, pentru ca etichetarea n-o sa apara decat dupa ce o aprobi tu.

| Ora de net a răspuns:

Bună,

Nu poți împiedica alte persoane să îți dea tag, dar poți să setezi astfel încât să primești o notificare de fiecare dată când cineva îți dă tag și mai apoi poți sterge eticheta sau o poți ascunde, astfel încât ea să nu fie vizibilă pe profilul tău.

Intră la Settings -> Timeline & Tagging pentru a ajusta setările.

| gothicbat a răspuns:

Nu ecista, dezetichetează-te singur/ă la fiecare tag. Simplu happy

| sweetys explică (pentru gothicbat):

Mulțam! Nu mi-am dat seama ca s-a pus C in loc de X?