| ReignForest a întrebat:

Eram pe Instagram de pe pc și îmi apare un mesaj contul a fost blocat temporar etc.Am primit un cod pe mail și după ce l-am băgat, mi-a cerut și am schimbat parola.De ce?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Deoarece ai facut spam ai postat mesaje sau comentarii cu continut obscen adica injuraturi, asa ceva nu este permis se sanctioneaza cu stergera contului.Te mai poate bloca si daca dai like uri la poze, deoarece se consideră spam.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Si acum il poti accesa?

| ReignForest explică (pentru floresdemayo):

Da

| Brizbriz a răspuns (pentru ReignForest):

Ignora cristi lu' peste, ca de obicei, BATE CAMPII, daca ai fi facut spam, aveai contul blocat, nu suspendat

suspendarea se face din cauza ca, gresesti parola de prea multe ori, cum imi dau seama ca nu tu ai facut asta, atunci altcineva a incercat sa iti nimereasca parola

activeaza-ti autentificarea in 2 pasi:
https://help.instagram.com/......0106808145
dupa aia poate sa iti stie parola pana poimarti, ca ii mai trebuie si telefonul tau ca sa intre in cont