| anonim_4396 a întrebat:

Este ilegala descarcarea unui continut piratat de pe un site public disponibil? Nu le distribui altora folosind clienti?
Daca da, care sunt sanctiunile?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Atat timp cat nu ai drepturi de autor pentru ceea ce descarci este interzis, mai ales sa distribui mai departe.

Ca nu se aplica regulile la noi in Romania este alta treaba.

4 răspunsuri:
| ElSueno a răspuns:

Din cate stiu Romania are cateva legi anti-piraterie, dar stai linistit ca nu se pun in aplicare, asa ca poti descarca linistit.

| Legion7X a răspuns:

Eu de cât mă știu descarc filme numai de pe ne net piratate

| TheRazvan3 a răspuns:

În România nu se aplica legile anti piratare asa ca dai blana și piratează în continuare

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Este ilegal sa descarci continut care se afla sub incidenta drepturilor de autor, indiferent de locul in care este gazduit. Mai multe informatii despre sanctiuni poti gasi aici http://www.legi-internet.ro/......autor.html