| Adrian_Costin_1999 a întrebat:

Este normal ca in fiecare zi sa imi dea follow pe Instagram femei straine pe care nu le cunosc? M-am uitat si la cei care ma urmaresc pe mine dar nu e nimeni strain si nu are cum sa le apara la sugestii. Care este explicatia?

4 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Ai contul public. Intră la setări, fă contul privat și oricine va dori să te vadă va cere permisiunea.
În rest, nu ai ce face! E un site de socializare public și toată lumea urmărește pe toată lumea!

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Dacă ai contul public, atunci este normal să se întâmple acest lucru. Poți să îl setezi privat, situație în care vei putea alege cine să îți vizualizeze profilul.

| unvecin a răspuns:

Sunt persoane în căutare de followers. Adică se abonează la o grămadă de oameni, ca să se aboneze și la ele măcar câțiva. Ignoră-le. De obicei te găsesc când postezi conținut cu anumite tags pe care ele le urmăresc.

| DanyDav a răspuns:

Ai grija mare, fa o plangere la militie, cu siguranta astea vor sa te violeze.