| DorofteiLuptatorul a întrebat:

Este sigur site-ul Okazii.ro, pentru ca vreau sa im iau un xbox one 500 gb la pretul de 748 de lei, va rog sa ma ajutati,

Răspuns Câştigător
| Panamax a răspuns:

Https://www.okazii.ro/......ution.html

Vanzatorul tau are 5000 de clienti multumiti si 250 nemultumiti.

Okazii este doar o platforma unde gasesti vanzatori de toate culorile.
Dar poti verifica istoricul oricarui vanzator.

Eu zic ca ar trebui sa te grabesti daca vrei jocul ala.
Pare ok vanzatorul.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este sigur!
Daca nu ai ocazia sa mergi personal si sa vezi siprobezi lucrul pe care doresti sa-l cumperi, nu cumpara nimic cu posta, ca se trimit gunoaie impachetate.
Site-ul okazii.ro, olx.ro si alte site-uri de vanzari private, nu au doar vanzatori seriosi, au si foarte multi smecheri, care iti vand caramizi la pret de xbox, sau vechituri de telefoane, la pret de telefon nou nout, ultimul model.
Nu risca sa arunci banii, ca nu-i mai vezi inapoi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Site ul e sigur, cu vanzatorii de acolo e alta poveste si nu iti poate nimeni garanta

| GPA a răspuns:

Nu orice găsești este sigur. Asta ține de puțin noroc și de comunicarea cu vânzătorul. Sunt și oameni serioși, sunt și persoane care dau "țepe", te poți aștepta la orice. Nimic nu este 100% sigur pe un site de vânzare/cumpărare.

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Situl Okazii este o platforma ce permite altor persoane să își vândă propriile obiecte. Prin urmare, te sfătuim să:
- citești cu atenție termenii și condițiile Okazii (https://ajutor.okazii.ro/termeni-si-conditii)
- să citești cu atenție recenziile vânzătorului
- să te asiguri că știi ce procedură să urmezi în cazul în care produsul ajunge la tine variat sau nefuncțional.

| ibaal a răspuns:

Depinde cine vinde. Ce mi-e olx, ce mi-e okazii...aceeasi branza!
Multi au conturi pe ambele platforme.

| debarasator63 a răspuns:

50/50% sunt oameni seriosi acolo, dar si tzepari. Am auzit pe forumuri de oameni care au facut tranzactii ok, dar si de oameni care au luat teapa (au fost pacaliti cu marfa care nu era ce trebuia, au fost pacaliti la bani, etc.). Pentru xbox-ul ala ai nevoie de garantie, poate sa fie stricat sau poate sa-ti cada tie dupa ce l-ai luat.

| mgtow a răspuns (pentru debarasator63):

Daca plateste prin paypal teapa va fi inutila si isi poate recupera banii daca nu-i trimite consola. Mai bine o cumperi din amazon de la vanzator strain preferabil austriac, englez sau german tot prin paypal dar sant seriosi

| CrystalDS a răspuns:

Depinde ce fel de vănzător găsești. Dacă este unul serios care chiar vrea să vândă pe internet atunci da. Dacă este unul neserios care vrea să-ți fure bani atunci nu.