| Bionicle a întrebat:

Eu vreau sa blochez un site pe care nu mai vreau sa il vad. Sa nu il mai acesssez.Nu stiti daca exista vreo cale?

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu mai vrei să îl vezi, nu mai deschide situl.
Asta ai vrut să întrebi? Dă un exemplu concret să înțeleg,

| Bionicle explică (pentru sadrian46):

Eu mi-am pierdut autocontrolul la el, si de aceea asta este optiunea cea mai buna.

| NLS a răspuns:

Cauta o extensie pentru asta.
Mergi la cele 3 puncte de unde deschizi meniul in Chrome
(in orice alt browser, deschizi meniul si cauti Extensii)
More Tools - Extensions - si aici deschizi din partea stanga jos
"Open Chrome Web Store"
in caseta de cautare din stanga sus scrii "Block website"

Or sa iti apara o multime de variante,

Prima de sus e perfecta>>>
Block Site - Website Blocker for Chrome™
Offered by: https://blocksite.co

O instalezi (Add to Chrome)

dupa ce introduci site-ul/site-urile la
Blocked Sites, (cu + verde din dreapta)
si alegi un site pentru redirrect, in dreapta sus (de exemplu www.google.ro)

mergi la password protection si setezi o parola

| ziftode a răspuns:

Te duci in windows firewall
advanced
inbound
add new
si acolo bagi site-ul si il blochezi
sau faci asta pe router daca iti permite (are firewall, ai router linux, etc.)

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Depinde ce browser folosești, dar toate au această opțiune sau au extensii care fac blocarea posibilă. Mai multe informații despre cum să blochezi un site pe Google Chrome spre exemplu, găsești aici https://support.google.com/chrome/a/answer/7532419?hl=en

Dacă simți că folosești prea mult acel site, recomandarea noastră este să citești și informațiile regăsite aici https://oradenet.salvaticopiii.ro/......-dependent

| IIIshaneIII a răspuns:

De por-no nu ai cum sa te lasi blochezi site-ul pe pc si te uiti pe telefon etc!