| Heureuse a întrebat:

Există o functie la confidentialitatea Facebook pentru a nu permite celorlalti utilizatori Facebook să îți descarce fotografiile sau pot face acest lucru?

Răspuns Câştigător
| Ora de net a răspuns:

Buna,

Nu exista o asemenea functie. Te sfatuim sa ai mare grija de informatiile tale personale. Odata ce postezi o poza pe Facebook sau o trimiti altcuiva, e important sa realizezi, ca acel continut, scapa de sub controlul tau. Poza poate fi preluata de oricare dintre prietenii tai si salvata pe un alt computer, postata pe un alt website sau chiar modificata si, mai apoi, va fi mult mai greu de indepartat. De aceea te incurajam sa nu adaugi persoane straine in lista ta de prieteni si sa te folosesti de setarile de siguranta pentru a-ti mentine profilul privat.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E imposibill, doar gandeste-te la asta...

| LTAA a răspuns:

Cine vrea cu adevărat poate sa faca screenshot, daca dezactivezi tu descărcarea e pârț

| Ironwin a răspuns:

Nu exista asa ceva, cine are acces la pozele tale le poate descarca cum vrea. Poti in schimb sa limitezi accesul unei/mai multe persoane la pozele tale. Cel mai simplu este sa creezi mai multe categorii de prieteni (apropiati, cunostinte etc) dupa care cand distribui o poza (sau si dupa acest moment) alegi ce grup sa vada poza.

| Betty12345678 a răspuns:

Nu

| maddyheart a răspuns:

Nu

| Heureuse explică (pentru LTAA):

Da, oarecum. Dar nu mai e acelasi lucru.

| Heureuse explică (pentru anonim_4396):

Nu te-am înțeles.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Heureuse):

Sunt mii de feluri in care poate descarca o fotografie, poate sa ii faca o poza cu telefonul, poate sa faca un print screen la ecran...

| Heureuse explică (pentru anonim_4396):

Asta stiam, dar ca gandeam ca are functia de "all right reserved".winking
Msc!