| SERIALS a întrebat:

Exista vreo modalitate sa semnez un contract cu semnatura reala in Adobe Reader?
Ma gandeam sa fac o semnatura pe o foaie alba si apoi sa fac o poza, iar apoi sa bag poza aia in spatiul semnaturii in Adobe Reader. Exista alte modalitati?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Se poate dar nu in READER, incearcă (de fapt reușești) cu Adobe Acrobat

| GabiDumitrescu a răspuns:

Acrobat Reader DC. Secretul ca sa iasa semnatura cum trebuie din mouse e sa reduci senzitivitatea foarte mult. Eu am semnat cu un mouse de gaming la care imi permitea softul sa setez 50 dpi. A iesit pictura, nu alta. Mai frumoasa decat atunci cand ma semnez cu creion/pix/stilou pe hirtie!

| LPCTSTR a răspuns:

Ai Adobe Fill&Sign, este gratuit.

| NLS a răspuns:

Aceasta e singura varianta, am folosit-o si eu la munca de cateva ori, pana sa introducem varianta digitala:
(acest document a fost generat electronic si este valabil fara semnatura.)
Insa poate ai un dispozitiv cu un stylus decent la indemana (nu neaparat venit cu produsul, dar sa poti scrie cum trebuie cu el).
Sau tableta grafica.
Sau laptop cu ecran touch macar.

Iar ca sa nu mai poata fi scoasa de cineva, ai nevoie
fie de Adobe Acrobat,
fie de PDF XChange PLUS
(ambele contracost).
La final, dupa ce adaugi semnatura, se poate securiza documentul cu parola.