| ViolaTM a întrebat:

Folosiţi Tor? Şi dacă da pentru ce?

17 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cateodata,asa de curiozitate sa vad ce mai e pe dark net

| raMLesS a răspuns:

Pentru lucruri ilegale, trafic de organe, comert cu droguri... chestii normale.

| AndreiFlorentyn1 a răspuns:

Tor este un Browser gen Chrome. Doar ca acesta iti falsifica IP-ul ca sa poti vizita site-uri ilegale de exemplu Deep Web.

| GdX a răspuns:

Deocamdata nu sunt interesat de organe sau arme. Asa ca nu il folosesc. Este un browser web care iti ascunde urma pe internet datorita sistemului de conectare la internet.

| LPCTSTR a răspuns:

Tor e mai mult pentru Guvern, nu este atât de interesant dacă intri pe TPU, Google, YouTube, etc.
Ocupi rețeaua degeaba dacă n-ai intenții mai mult sau mai puțin confidențiale.

| LPCTSTR a răspuns (pentru AndreiFlorentyn1):

Deep Web nu este un site ilegal, este o rețea de calculatoare la fel ca și Surface Web-ul.

| Yurisa a răspuns:

Nu stiu, nu ma risc laughing

| FaraNume1245 a răspuns (pentru Yurisa):

Folosirea browserului Tor nu e ilegală. Nu riști nimic folosindu-l, eventual să ți se umple frigiderul cu carne din partea celor care au nevoie de el și cărora le îngreunezi treaba inutil, gen folosind TPU pe Tor.

| Yurisa a răspuns (pentru FaraNume1245):

Nu, dar stau departe de ispita
lol.

| doctorandus a răspuns:

Nu folosesc, pentru ca daca ai nod de TOR esti raspunzator pentru ce fac altii cu conexiunea ta.

| FaraNume1245 a răspuns (pentru doctorandus):

Oricum ești răspunzător pentru ce fac alții cu conexiunea ta.

| gabicoo a răspuns:

Poti sa-ti faci un cont fals de Facebook. Apoi te conectezi prin intermediul Tor Browser si sa injuri in liniste pe cine vrei si unde vrei ( ma refer la cometariile din presa online ). Reteaua Tor nu furnizeaza adresa IP
Tu sa nu faci asa ceva.
happy
Nu e frumos
happy
E stiu de la un prieten.
laughing

| doctorandus a răspuns (pentru FaraNume1245):

Cu deosebirea ca daca folosesti TOR iti pui singur conexiunea la dispozitia unor necunoscuti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Cu cat mai multi utilizatori de tor sunt, cu atat mai sigur este sistemul. IN schimb sa nu utilizati nici o alta aplicatie care foloseste internetul.(concomitent)

| AlexDarius3 a răspuns (pentru gabicoo):

Lol cred ca o sa incerc eu cu antena 3 laughing.

| Pandutz a răspuns:

Sa ma uit la filme po**o fara sa stie mami :

| Ora de net a răspuns:

Bună,

Tor este un browser precum sunt Chrome, Opera, Mozzila etc. care oferă o funcționalitate suplimentară - îți ascunde activitatea pe internet. Mai multe despre asta poți citi aici https://www.torproject.org/index.html.en