| xAdyTzu a întrebat:

Frecventeaza cineva site-urile de pariuri? M-am inregistrat pe unibet si pentru verificarea contului imi cere poza dupa buletin,desi nu mi se pare ok, ceva sfaturi?

Răspuns Câştigător
| Gizăz a răspuns:

Nu te lua după primul răspuns, e o tâmpenie. Poţi cenzura max. seria, CNP-ul le trebuie ca să-ţi confirme vârsta. E ilegal să pariezi dacă ai sub 18 ani. Teoretic şi la o casă de pariuri fizică trebuie să îţi ceară cartea de identitate dacă li se pare că eşti cam tânăr la faţă. Online au nevoie ca să vada că nu eşti minor. Aşa se procedează şi e perfect normal. Am cont online la ei de ani de zile, nu au fost probleme.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gizăz):

Okay,okay. Lasa-l sa-si dea CNP-ul la toti idioti.

| Gizăz a răspuns (pentru anonim_4396):

Makes no sense. Unibet nu e un site obscur apărut de ieri pe piaţă. Iar dat fiind faptul că a paria ca minor e ilegal, cum anume ai vrea să-i confirme vârsta fiind casă de pariuri strict online? Pe cuvânt?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gizăz):

Ah, nu am vazut aia.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este in regula, iti cere poza de pe cartea de identitate (sigur n-ai buletin de identitate) pentru a vedea varsta, deoarece minorii n-au voie sa parieze.

| Ora de net a răspuns:

Buna, Adi,

Avand in vedere ca este ilegal ca un minor sa foloseasca un site de jocuri de noroc, acestia sunt obligati sa iti confdirme varsta. Daca nu te simti in siguranta sa iti dai copia dupa buletin, te sfatuim sa renunti la a mai accesa acest site.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blureaza CNP-ul si alte date, lasa doar numele si poza ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

3.1 Crearea unui cont Unibet
"Minorii nu se pot înregistra ca jucători și nu pot deține un cont Unibet. Unibet își rezervă dreptul de a cere o dovadă care să ateste vârsta solicitantului și de a efectua controale pentru a verifica informațiile furnizate. Un cont Unibet poate fi suspendat până la furnizarea unei dovezi satisfăcătoare care să ateste vârsta solicitantului"

"Unibet va păstra datele personale ale titularului contului și toate detaliile legate de tranzacțiile financiare ale acestuia pentru o perioadă minimă de zece ani de la închiderea contului său Unibet. Unibet va șterge datele personale ale titularului contului dacă nu a fost înregistrată niciodată o tranzacție pe contul titularului, în cel mai scurt termen permis de reglementările naționale"

Nu te indrum spre jocuri de noroc, acestea creeaza dependenta!