| anonim_4396 a întrebat:

Funda! Din greseala am intrat pe un site xxx. După câteva săptămâni mi-a aparut un avertisment ca din aceasta cauza mi se vor publica informatiile bancare in 2 minute. După o saptamana am fost la banca si totul era ok.Precizez ca nu am dat informatii bancare.Ar avea cum a le publice?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca informatiile privind conturile bancare nu le tii pe calculator nu le poate afla nimeni, ce a aparut a fost doar o pacaleala.

| Anonima153628 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Eram pe telefon.Dar nici acolo nu le am

| Ioandelasal a răspuns (pentru Anonima153628):

Atunci n-ai nici o problema, a fost pacaleala sau gluma.

| RAY a răspuns (pentru Anonima153628):

E doar un virus atat, da o scanare cu avira pe telefon

5 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Este un virus. Dar nu cred ca ai intrat din greseala, nimeni nu intra pe asa ceva din greseala rolling on the floor

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Acel mesaj era cel mai probabil un virus. Nu trebuie sa iti faci griji! Daca nu ai introdus nicaieri datele tale bancare, atunci acestea nu pot fi facute publice.

Pe viitor, incearca sa folosesti un program antivirus si pentru telefonul tau.