| alexandru5678 a întrebat:

Gamestore.ro sunt O firma serioasa? Nu sunt scam sau ceva?

6 răspunsuri:
| cristissz a răspuns:

Pare scam, recomand g2a.com, pcgarage.ro, emag.ro, altex.ro etc

| Sn4k3 a răspuns:

Ai mai pus intrebare cu site-ul asta si ti s-a raspuns, ce mai vrei?
Nu e scam.

| Sn4k3 a răspuns (pentru cristissz):

Fac angajari, e securizat, au numar de telefon, adresa si review-uri pe Facebook. Ce ti se pare scam la el?

| MichaelKinGzZz a răspuns:

Dacă dorești Jocuri de exemplu tot recomand sursa directă gen Steam, UPlay, etc, etc. Pentru componente fi atent de unde iei că Altex / Mediagalaxy sau Emag / EvoMag / PCGaraje. Sunt și nu sunt de încredere deci ai grijă de unde și ce cumperi

| gabicoo a răspuns:

Pare in regula.
Totul e bine si frumos pâna te arzi.
Mai bine mergi într-un magazin fizic. Eu personal apelez rar la comertul online.
E decizia ta de unde cumperi.
Succes la shopping.
happy

| Ora de net a răspuns:

Buna, Alexandru,

Pentru a te asigura ca un site de cumparaturi este de incredere te incurajam sa verifici daca acesta are date de contact, adresa magazinului fizic si datele fiscale ale firmei. De asemenea, poti incerca sa cauti pe internet recenziile altor utilizatori legate de situl respectiv.