| RAY a întrebat:

Google Analytics ma urmareste absolut tot ce fac? ca vad ca orice web site il are inclusiv TPU, desi fiecare site stie exact ce fac intr-o sesiune de internet?

7 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Au grijă de tine, iar la urmă, îți vor trimite istoricul. ))

Răspuns utilizator avertizat
| Ora de net a răspuns:

Buna,

Google Analytics nu urmareste utilizatori individuali, ci mai degraba colecteaza date despre comportamentul unui numar mare de utilizatori, fiind un instrument care ofera websiturilor posibilitatea de a vedea date despre traficul de internet - vizite pe site, timp petrecut pe site, cele mai accesate pagini etc.

Mai multe informatii despre Google Analytics poti gasi la https://www.google.com/analytics/
Mai multe informatii despre datele pe care Google le colecteaza despre tine poti gasi la https://privacy.google.com/your-data.html

| Iugas a răspuns:

Unele site-uri iti citesc cookiurile din browserul web.
Google Analytics e folosit de proprietarii siteurilor pentru a analiza vizitatorii (cati vin, de unde, cat stau, la ce se uita, etc.)
Google in schimb... Google stie tot ce faci.

| Claudiu1905 a răspuns (pentru Iugas):

A lui fie lauda si marirea si gloria

| RAY explică (pentru Iugas):

Cica in comunism eram urmarti non stop, in democratie ce sens mai are? normal ca are