| TheQuestionQuestionQuestion a întrebat:

Hackerii folosesc javascript nu? La fel si programatorii?

17 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Buna,

Java script este un limbaj de programare care poate fi folosit atat de programatori, cat si de hackeri.

| gamersamp12 a răspuns:

Si MineCraft foloseste Java. Si da Java este un limbaj de programare care s-a extins atat pe Calculatoare cat si pe Telefonae deci da poate fi folosit si de Hackeri.

| untu a răspuns (pentru gamersamp12):

Multumesc frumos! Toata lumea trebuie sa-si dezinstaleze JAVASCRIPT! Nu vrem sa mai fim spionati si escrocati de niste hackeri!

| K0sti a răspuns (pentru untu):

laughing Ia dezinstaleaza-l!

| suntserios a răspuns (pentru gamersamp12):

Pai foloseste Java sau Javascript?

| suntserios a răspuns (pentru untu):

Tu poti sa iti stergi si browserul... nu se supara nimeni

| suntserios a răspuns (pentru untu):

Sunt extrem de curios cum dezinstalezi tu un limbaj de programare

| Decicumzici a răspuns (pentru suntserios):

Nu dezinstalezi, in browser setings dai "disable javascripts" si "do not alow site to set any data" - cookies, si dupa aia nici pe TPU nu mai intrii =) asa functioneaza clearnet, siteurile se protejeaza de useri.

| suntserios a răspuns (pentru Decicumzici):

Pai si ce imi zici mie... zii stralucitului care vrea sa il dezinstaleze.

PS: nu mai da sfaturi daca nu esti pe subiect

"Javascript e pentru cookies si siteurile nu te lasa sa intri pe ele daca nu ai cookies pornit (cu asta te trackuiesc)"

JS e un limbaj de programare web, client side, foarte complex.

Cookie urile le setezi si din limbaje server side si chiar dintr un simplu curl din linia de comanda.

| untu a răspuns (pentru Decicumzici):

Bravo! L-ai pus la punct lui SUNTSERIOS! Vad ca te pricepi foarte bine la calculatoare si internet! Am si eu o revista care scrie despre limbajul Java si JavaScript!

| anonim_4396 a răspuns (pentru untu):

Pai cand inveti hacking inveti si ce inseamna nivelurile internetului si felul in care trackuieste clearnetul. Asa afli de cookies, de scripts si altele. xD mai am multe de invatat si eu, acuma incerc sa inteleg vps-ul, in fine nici macar nu e domeniul meu informatica =) da merge asa ca "hobby"winking

| untu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-ai facut ora de informatica? Pe vremea mea la scoala cu clasele 1-8, nu ne-a predat niciodata INFORMATICA!

| Decicumzici a răspuns (pentru untu):

Pe vremea mea si la 1-8 se facea info. Dar ce stiu, stiu de pe youtube daca iti vine sa crezi. Ii lasa sa posteze orice mai nou. Toate prostiile le inveti de acolo. Au si tutoriale. Ce m-au invat la scoala e fix zero. Pascal parca, tard program nici macar c++. Restu se invata acasa singur experimentand.

| untu a răspuns (pentru Decicumzici):

Am inteles ca sint si videotutoriale! Multumesc!

| gamersamp12 a răspuns (pentru suntserios):

Java

| gamersamp12 a răspuns (pentru untu):

Javascript? am zis de Java, programul Java, nu javascript. Javascript inseamna altceva.

| Decicumzici a răspuns:

Javascript e pentru cookies si siteurile nu te lasa sa intri pe ele daca nu ai cookies pornit (cu asta te trackuiesc). Numa in darknet poti intra fara scripts on. Uite ce zice facebook :

"JavaScript Required
We're sorry, but Facebook doesn't work properly without JavaScript enabled. If you can't enable JavaScript try visiting the mobile-optimized website." =)