| Diamantsacru a întrebat:

Hei! As vrea sa-mi cumpăr un telefon de pe eMAG, dar vandut de quickmobile. Ce ziceți? E riscant sau nu se poate intampla nimic rau? Poate fi vreo teapa? (platesc cu cardul)

6 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Salut!
Verifica daca Quickmobile ofera garantie, retur gratuit si deschiderea coletului la livrare pentru produsul respectiv ( cel mai sigur, acesta ofera ).

Din ce observ, Quickmobile are multe oferte pe eMAG in sectorul de telefonie mobila ( 500+ mai exact ). Parerea generala a publicului este destul de buna, cu recenzii impartite.

Firma pare in regula, eu zic ca poti cumpara linistit.

| Ora de net a răspuns:

Bună,

Ambele firme sunt de încredere, poți să comanzi liniștit/ă. Pe viitor, pentru a te asigura ca un site de cumparaturi este de incredere te incurajam sa verifici daca acesta are date de contact, adresa magazinului fizic si datele fiscale ale firmei. De asemenea, poti incerca sa cauti pe internet recenziile altor utilizatori legate de situl respectiv.

| unvecin a răspuns:

Nu e niciun risc. Comanda e prin eMAG, deci e lucru serios.

În cel mai rău caz ar fi așa: Riscul tău de a nu primi produsul e mai mic decât riscul firmei respective de a pierde tot parteneriatul cu eMAG. Deci dacă ar face o țeapă, eMAG te-ar despăgubi și acel magazin nu ar mai vinde produse pe eMAG.

Cumpără liniștit. Să-l folosești sănătos!

| GanduriDeCafea a răspuns:

Salut, singura problema la quickmobile este cu returul. Cunosc o persoana care a dorit sa returneze un telefon in primele zile si a fost refuzat pe motiv ca telefonul are o zgarietura fina. I s-a oferit posibilitatea de a-l returna cu condiția sa nu primeasca toti banii ci doar trei sferturi din ei.

| AlexRO150 a răspuns:

Stai calm si eu am luat cu cardul de pe eMAG, nu se intampla nimic.

| Diamantsacru explică (pentru AlexRO150):

Problema nu e ca iau de pe card, ci e o sumă destul de mare si chiar nu as vrea sa se întâmple nimic.