| Bianca38 a întrebat:

Hei Bună am și eu o întrebare în ultima vreme pe Facebook de fiecare data când postez ceva apare la notificări la toți din lista mea, a început dintr-o data și tot postam eu ceva și mi-a zis cineva ca ce tot fac fa de ce apare așa. Scrie asa:X posted for the first time in a while (X a postat pentru prima data după o lunga perioada de timp)și adică nu înțeleg ca nu am postat de nu știu cât timp postez aproape în fiecare zi și nu înțeleg de ce apare și vreau sa nu mai apara.Ce pot sa fac da nu mai apara

2 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Buna Ramona,

Nu toti prietenii tai primesc notificare atunci cand postezi ceva, ci doar cei care au ales aceasta optiune. Faptul ca ei primesc sau nu notificari depinde de setarile lor, nu de ale tale.

De asemenea, notificarea despre care vorbesti este data direct de catre Facebook sau Instagram (uneori si nu constant) si nu poti sa o schimbi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu unul nu imi dau seama de ce iti apare si nici exact ce fel de notificari iti apar:
https://ro-ro.facebook.com/help/239070709801747?helpref=related, uita-te pe aici, poate te ajuta, desi am avut Facebook nu imi dau seama.