| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Cineva mi-a spart contul de Instagram si am vazut ca am primit mail ca cineva s-a conectat din orasul "x" la ora "x" este locatia si ora exacta de unde a intrat? Sau poate sa imi arate un oras si sa fie din alta parte?

Răspuns Câştigător
| QuelQui a răspuns:

Este ora exacta. Si locatia.
Daca nu te-ai conectat tu de pe alt dispozitiv, informatia este reala.

3 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Bună,

Poți încerca să îți recuperezi contul accesând https://help.instagram.com/368191326593075

Pe viitor, te sfătuim să îți securizezi conturile (adresa de email, conturile pe rețele sociale) setându-ți o întrebare de siguranță, un email alternativ sau numărul de telefon. Astfel, le vei putea recupera în cazul în care acestea au fost compromise.

| GanduriDeCafea a răspuns:

Ora este corecta cat despre locatie nu ai cum sa fii sigur. Locatia se bazeaza pe IP public, acel IP poate fi insa redirectionat cu ajutorul unui VPN ce ascunde locatia reala.