| razvir666 a întrebat:

HEI! In ultima vreme sunt asaltat de tot felul de reclame cu varice.Habar nu am de ce dar toate sunt cu varice.Cum fac sa scap de ele.Mentionez ca nu sunt reclame obisnuite.Astea se invadeaza peste tot chiar si intre filmuletele de pe Youtube

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Intrii in meniul browserului de internet, apoi in istoric, si de acolo stergi tot istoricul si toate cookie-urile.

| dannyel86 a răspuns:

Poti folosi uBlock Origin, un utilitar care blocheaza reclamele si iti usureaza navigarea pe internet. Va trebui sa dai si o scanare cu un antivirus, pentru a te asigura ca reclamele nu au legatura cu virusii infiltrati in sistem.

| Ora de net a răspuns:

Buna Razvan,

Te sfatuim sa blochezi mesajele pop-up din setarile browserului tau, sa instalezi o extensie Adblocker si sa elimini orice extensie pe care nu iti amintesti sa o fi instalat. Daca aceste masuri nu functioneaza, atunci exista posibilitatea sa ai un virus pe computer. Instaleaza un program antivirus si scaneaza computerul. In cazul programelor antivirus, nu exista o solutie care te va proteja suta la suta, dar indiferent de programul ales (chiar si o varianta free), este bine ca el sa fie updatat constant. Daca un antivirus nu isi updateaza zilnic baza de date el nu va putea sa te protejeze de noi atacuri aparute si nu va fi deloc util.

| FratelePetarda a răspuns:

Descarca-ti adblock plus. si eu amavut problema ata cu reclamelela site-uri xxx