| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU am cunoscut pe cineva pe Facebook si ma mințit in legătură ca este un avocat și ca vrea sa doneze o moștenire a unui bătrân bolnav am vorbit si cu bătrânul acela si cu așa zisul avocat si mi-a cerut date personale adresa număr de telefon poza la buletin si mam luat dupa minciuna lor si am trimis iar acum căutând pe google am descoperit ca pozele lor erau false ce se poate întâmpla daca au adresa si poza după buletin? Dau funda

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O sa te rapeasca si cer recompensa sau te trimit la prostitutie

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Recomandarea noastra este sa strangi toate dovezile (conversatii, emailuri) si sa depui o plangere la Politie. Exista posibilitatea ca persoanele respective sa iti foloseasca identitatea in scop ilegal.

| Jonas94 a răspuns:

Bună,
S-ar putea să te trezești cu împrumuturi fictive, la bănci pe numele tău.
Mai bine ai face o reclamație la poliție, pentru tentativă de înșelăciune.
O seară bună!

| relian a răspuns (pentru Jonas94):

Iauzi si banca da bani asa pe ochi frumosi sau cum?laughing hai ca esti tare de tot.Tu crezi ca aia cu bancile is veniti cu pluta?laughing Nu stiam ca iei imprumut asa pe vorbe sau nu-ti cer aia acte doar le spui tu da sunt gogu din strehaia laughing iar aia deja au si sarit epede sa-ti dea tie bani.Pff frate mai ganditi inainte sa scoteti veverite pe gura laughing

| Buzi213 a răspuns:

Stiu cine esti si atat. Sa nu iti vina pe acasa astia