| Laurentiujr a întrebat:

Hei TPU, am nevoie de ajutor. Aș vrea să știu și eu cum pot bloca accesul unor persoane care mă urmăresc în permanență ce fac. Îmi trimit poze de pe grupul meu, iar aceștia nici măcar nu se află în grup. Ce trebuie să fac să fiu în siguranță și să opresc aceste șmecherii? Se rezolvă cu un block pe Facebook? Din cauza acestei persoane, site-ul meu a căzut. Ofer funda pentru cel mai bun răspuns.

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

E public? Pune-ți grupul privat/secret.

"Îmi trimite poze de pe grupul meu, iar aceștia nici măcar nu se află în grup. "

Îi ai acolo, sunt înscriși, dar folosesc alte conturi, cu nume fake.
Pe de altă parte, e posibil ca cineva din grup să te trădeze și să trimită capturi de ecran, altcuiva, din afara grupului.

Dacă știi cine sunt aceștia, blochează-i. La fel să faci și cu 'sosiile' acestora. Și ai grijă pe cine accepți în grup.

Răspuns utilizator avertizat