| Cristianoo_Cristi_1980 a întrebat:

Hei TPU am şi eu nevoie de o pantomimă foarte, foarte amuzantă, dar dacă se poate să nu fie luată de pe Internet, ci să fie creată ca un audio, căci sunt în clasa a 9-a.
Vreau ca acea pantomimă să fie compusă din manele şi muzică uşoară.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu ti-ai compune-o singur, daca tot sti ce vrei?!

| johnnny123 a răspuns:

Având în vedere că pantomima este o reprezentație teatrală MUTĂ (bazată pe gesturi, mimică și dans), ar fi destul de dificil să faci o pantomimă creată "ca un audio din manele și muzică ușoară"

| Cristianoo_Cristi_1980 explică (pentru johnnny123):

Nu!
Coregrafia o voi face eu, mă voi adapta după ce sună melodiile tăiate. Mie îmittrebuie doar acel sunet de vrea 3-4 minute(fată și băiat).

| Violleta2022 a răspuns (pentru Cristianoo_Cristi_1980):

Imi pare rau, daca stii ce vrei, trebuie sa muncesti si sa-ti faci singura temele, conform regulamentului TPU, care nu ne permite sa-ti facem asta.

| Ora de net a răspuns:

Buna, Cristi,

Pantomima este un teatru mut, în care acțiunea este prezentată doar cu ajutorul mișcărilor scenice și al mimicii. Ceea ce vrei tu este un colaj audio, pe care il poti crea singur dupa ce ai ideea creativa (ce vrei sa transmiti cu spectacolul tau) si coregrafia, astfel incat sa se potriveasca miscarilor. Poti gasi pe internet resurse gratuite precum https://www.audiotool.com/ Mult succes!