| Madutzza98 a întrebat:

Hei TPU, am vorbit pe Facebook recent cu un tip niste chestii despre care nu ar fi trebuit sa-i zic... întrebarea mea este: Cum as putea sterge conversația sa nu o mai aibă nici el sau măcar sa nu-i mai apara mesajele de la mine? Eu am vazut de multe ori ca nu mai pot vedea anumite conversații cu diferiți oameni... as vrea sa stiu cum pot face acelasi lucru?

9 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Daca ii scoti de la prieteni si ii dai block la mesaje s-ar putea sa i se arhiveze. Am facut o data asta din greseala si mi-a luat sa ma prind unde le-a ascuns Facebook-ul. Dar nu poti sa le stergi. Ce ai putut vorbi atat de rau?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Tocmai am vazut meme-uri despre noua functie a Messengerul-ui, care te lasa sa stergi mesaje, asa ca am testat asta si:
https://imgur.com/a/wwkg7qq
Ai optiunile astea.
Dar daca stergi de la amandoi, apare asa:
https://imgur.com/a/unksWmb

Dar nu cred ca are sens sa stai sa stergi fiecare mesaj in parte.

| YourFriend a răspuns (pentru supadeceapa):

Cu exceptia ca este un timp limita de cand ai trimis mesajele in care le poti sterge (10 min cred?). Nu cred ca poti sterge mesaje mai vechi.

| supadeceapa a răspuns (pentru YourFriend):

Da, cred că ai dreptate.

| Plato a răspuns:

Nu cred ca e posibil, el are dreptul chiar de a avea conversatia, chiar daca tu nu vrei. Data viitoare gandeste de doua ori si scrie o data.

| whatevernvm a răspuns:

Dacă era posibil as fi evitat atât de multe certuri

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Deși poți șterge o conversație, acesta se va șterge doar de la tine și va fi în continuare vizibilă interlocutorului tău. Singura opțiune ar fi ca și el să șteargă conversația.

Dacă situația este una mai dificilă sau complexă și nu știi ce să faci, ne poți scrie și în privat pe adresa ajutor@oradenet.ro sau www.facebook.com/SigurPeNet

| OchiCaprui1997 a răspuns:

Nu poti sterge conversatia de la el, dar il poti bloca si nu ii mai apare poza ta si da-i block la mess si Facebook ca apare la el decat user numai apare numele tau, cred ca te-am putut ajuta bafta

| Sucide a răspuns:

Nu prea cred că poți, în general el ar trebui să șteargă conversația. Dacă vrei, poți să o ștergi pentru tine.