| Razvi172 a întrebat:

Hei TPU.
Cand stau pe telefon mi se deschide google si imi apar reclame brusc.
Am instalat si ccleaner dar degeaba.
Am sters 800mb dar tot degeaba.
Tin sa precizez ca am dat disable la chrome si imi apar acum pe Samsung internet.
Cum as putea scapa de acceste websiteuri?
Dau funda

7 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Așa mi s-au întâmplat și mie. De cănd instalasem o aplicație îmi apăreau reclame și când mă uitam pe Google Chrome. Până când am șters-o și totul a revenit la normalwinking.

| gabicoo a răspuns:

Șterge datele din browser.
Șterge memoria cache.

| Goete a răspuns:

Sunt site-urile la care ai dat Accept sa iti trimita notificari. Intra in configuratie la google chrome si sterge autorizarea de notificare. Apoi, inainte de apasa e ceva citeste ce spune.

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Te sfatuim sa iti salvezi datele din telefon pe un dispozitiv extern si sa il resetezi pe acesta la setarile din fabrica. Pe viitor, este bine sa retii ca pentru a avea dispozitivul protejat este foarte important sa folosesti un antivirus. In cazul programelor antivirus, nu exista o solutie care te va proteja suta la suta, dar indiferent de programul ales (chiar si o varianta gratuită), este bine ca el sa fie actualizat constant. Daca un antivirus nu isi actualizeaza zilnic baza de date el nu va putea sa te protejeze de noi atacuri aparute si nu va fi deloc util. In acelasi timp, e bine de retinut ca si tu ai un rol activ in a-ti proteja telefonul – nu da click pe link-uri necunoscute, nu instala aplicatii straine sau care vin la recomanadarea unor straini.

| cyberalex a răspuns:

Nu sunt viruși. verifica în notificări permisiunea pentru apps. apoi ai dat accept pe diferite site-uri sa ți le trimită.
Așadar, atenție la ce dați click.

| FonAfon a răspuns:

Poate ești infectat cu adware. Caută fișiere suspecte. Încearcă antiviruși.

| abcddcba a răspuns:

Aceștia sunt viruși.
Reseteaza-ți telefonul din fabrică și vei vedea ca vei scapa de tot ce te deranjeaza.
Ai opțiunea in setarile telefonului.
Pupici