| Laurentiujr a întrebat:

Hei TPU, cine mă poate ajuta și pe mine să blochez persoanele care au/folosesc aplicații,, hack" și îmi văd absolut toată activitatea de pe Facebook messenger? Inclusiv ce postez și tot ce fac pe el.

Și cum pot bloca persoanele respective care îmi trimit amenințări pe email? Și există vreo alternativă ca, odată ce ai blocat aceea adresă de email a acelui utilizator, viitoarele adrese ale lui să fie blocate din start (sau măcar la spam)?

Ofer funda pentru ajutor/răspunsurile acordate.

10 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Ce faci pe internet nu e secret. Obișnuiește-te cu ideea.

| Lioana a răspuns:

Ce te face sa crezi ca iti urmareste cineva activitatea pe messenger?

Răspuns utilizator avertizat
| Lioana a răspuns (pentru Laurentiujr):

Tu nu crezi, dar orice e posibil. Poate persoana e in grupul acela sub alt nume. Sau e prieten cu cineva din grup.

| Werrich a răspuns:

Nu există sa blochezi adresa de e-mail, fiecare cont are alt e-mail.

| Mirel4412 a răspuns:

Nu folosesc programe care sa iti intre pe cont. Tu ai facut o greseala undeva. Adica ai dau parola pe vreun site fals. Nu sparg baietii astia Facebook-ul ca sa ti intre pe contul tau de celebritate internationala.

Răspuns utilizator avertizat
| Mirel4412 a răspuns (pentru Laurentiujr):

Crede-ma ca poti sa dai parola undeva si sa nu-ti aduci aminte. Am lucrat cu lucruri din astea, stiu cum se prodeceaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Întreabă-l pe Buhnici.

Răspuns utilizator avertizat