| Pasarin_Adrian_2000 a întrebat:

Deci stateam pe net si mi-a intrat o fereastra noua si era ceva cu Roata Norocului si puteai sa castigi diferite gadget-uri, iar eu am nimerit un Iphone 6. Ideea e ca trebuie sa apelez la un numar ca sa imi dea un cod pe care eu sa il introduc pe acel site, dar apelul e cu taxa (5, 60 lei minutul). Si nu stiu daca sa apelez sau sa nu... mentionez ca acest concurs sau ce o fi este pe site-ul play.interact4fun.com. Intrebarea mea este urmatoarea:
Stiti daca castigul este 100% sigur? Mentionez ca toate comentariile de la acel concurs erau pozitive si toti spuneau ca au castigat.

Răspuns Câştigător
| Ora de net a răspuns:

Buna Adrian,

Acel mesaj este o inselaciune, o incercare de a te convinge sa suni pentru ca acele persoane sa aiba castiguri materiale. Nu trebuie sa te increzi in astfel de mesaje care promit castiguri mari, instate.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Lol... hai ma serios... tu chiar crezi ca iti da cineva asa un iphone moca?

sunt reclame pune acolo sa te prosteasca.

| DryIce a răspuns:

E fals site-ul, nu castigi nimica

| AndreasfromMetallicA a răspuns:

Nu apela,sunt sarlatani,iar cei din commenturi sunt complici mai mult ca sigur. Daca navighezi mai mult pe net,e imposibil sa nu intalnesti in fiecare zi asemenea oferte xD, dar treaba ta, incearca daca vrei si ne zici si noua cum e cu roata norocului, poate ma insel, bafta!

| Pasarin_Adrian_2000 explică (pentru AndreasfromMetallicA):

Tocmai de-asta nu as vrea sa dau banii pentru un apel. dar pe de alta parte, poate e adevarat si daca nu apelez pierd sansa de a castiga Iphone... :/

| ToteuMagda a răspuns:

Eu am fost una dintre proaste din pacate, si am trimis mesaj si sti cu ce m-am ales cu un cost suplimentar...
Nu te-asi sfatui sa încerci...
O zi buna