| Claudia_Clau_1993 a întrebat:

Hello guys! Am nevoie de ajutorul vostru! De cateva zile am fost blocata de catre Instagram, fara niciun motiv. Astfel ca, nu pot sa imi accesez contul sub nicio forma. Cand intru in aplicatie incerc sa imi bag adresa de email si parola, dupa care imi cere numarul de telefon ca sa pot continua. Cand bag numarul de telefon, teoretic, trebuie sa primesc un mesaj de la Instagram cu un cod, ca sa pot trece mai departe, insa acest lucru nu se intampla. S-a mai confruntat cineva cu problema asta?

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai fost blocata deoarece cineva te a raportat, si instagramul nu are de ce sa i ti dea tie explicatii motivele le stiu doar ei, nu vei putea accesa contul doua saptamîni de la data la care ai fost raportata, sigur ai jignit pe cineva ca altfel nu te blocheaza, si numai poti face alt cont ca ei deja te au in baza de date si trebuie sa astepti sa te deblocheze ei, daca mai faci vreodata vreo abatere pe Instagram postezi ceva sau jignesti pe cineva i ti vor sterge definitiv contul si adio numai poti face toata viata cont pe numele tau, este valabil si pe Faceboock, deoarece românii nu stiu sa vorbeasca frumos, jignesc atit in viata reală cit si in mediul online, ei se cred jmecheri ca injură sau dau cu pumnul, dar realitatea este ca i si atrag dupa sine astfel de lucruri blocarea contului deoarece nimeni nu acceptă asa ceva sa fie umilit jignit, si este o măsură bună din partea Instagram sau Facebook ca limiteaza astfel de oameni sa mai polueze mediul online cu limbaj vulgar, mai bine recunoaste ce ai scris pe Instagram ca ăia nu te au blocat degeaba ca au ei ură pe tine, ai faut tu ceva.

| Claudia_Clau_1993 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pai asta e problema. Ca nu am vorbit niciodata urat si nu am lasat niciodata comentarii rautacioase. In primul rand eu nu las comentarii la nimeni. Si daca as fi facut asta, mi-as fi dat seama si nu as mai fi adresat intrebarea aici. Tocmai de-asta am intrebat, pentru ca nu inteleg care este motivul pentru care contul mi-a fost dezactivat. Ma gandeam ca s-a mai confruntat cineva cu problema aceasta si poate sa ma lamureasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai, ce tragedie.

| Claudia_Clau_1993 explică (pentru anonim_4396):

Da, este o tragedie. Pentru ca multi dintre noi, avem mici afaceri pe care le promovam pe retelele de socializare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Claudia_Clau_1993):

Daca era afacere serioasă, atunci nu ajungeau să considere că încalcă anumite standarde ale comunității și să închidă. Probabil promovezi anumite produse interzise pe Instagram sau pur și simplu postări tip spam. Cred ca vinzi și tu niște adidași fake, cu logo-ul original Nike, și oferi tricouri gratis la oricare comandă. Câte din astea nu văd pe Facebook? Și câte reclame nu am raportat și câte nu au fost șterse. Sau probabil faci o promovare la cataloagele Avon? laughing interesant când vă credeți afaceriști din toate nimicurile. Până și rețelele de socializare vă exclud din business. laughing afaceriștii lui pește.

| Claudia_Clau_1993 explică (pentru anonim_4396):

Eu nu inteleg de ce trebuie sa ne dam pur si simplu cu parerea asa inutil. Daca nu ma puteti ajuta, nu cred ca are rost sa mai scrieti la aceasta postare. In primul rand, este o afacere cu lucruri handmade, facute de mine si la acea pagina s-a muncit mult. Si in al doilea rand, nu cred ca are rost sa lasam comentarii rautacioase. Cred ca trebuie sa ne respectam si sa ne vedem fiecare de treaba. Va doresc numai bine si o zi frumoasa!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Claudia_Clau_1993):

Ok, fiica lui Ion Țiriac laughing interesant când apari aici să ceri ajutor, dar tu cu cont din anul 2015 și nu te implici nici măcar un pic să oferi și tu ajutor altora. Până la urmă se numește Toți pentru unul, nu "vă caut doar când am nevoie". Tu ești genul ăla care vrei doar să primești dar sa nu oferi nimic în schimb. Așa că rămâi în egoismul tău, că tare bine îți stă. Și apropo, vezi că nu m-am obosit să îți citesc baliverna. Doar începutul și sfârșitul, așa cum procedez în filmele neinteresante.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai mare lucru ce sa faci. Facebook si Instagram si whatsapp nu au customer support, e imposibil sa le scrii. Cred ca ai avut contul spart si cineva ti-a schimbat numarul sau ai avut numarul banat. Mie mi s-a intamplat pe tinder. Am facut cont si peste 5 minute am primit ban pe numar nici macar nu am folosit aplicatia. companiile de la Facebook sunt niste rahaturi

| Bariel a răspuns:

Intra in legatura cu ei si cere le asistenta. help.instagram.com

| Claudia_Clau_1993 explică (pentru Bariel):

Am incercat deja sa sun, doar ca intra robotul si ma redirectioneaza la un formular pe care incerc sa il completez si nu il pot trimite. Si nu inteleg de ce?