| Pabibabum09 a întrebat:

Hello,TPU! :) Recent mi-am deschis un blog, insa întâmpin ceva probleme... 8-} Atunci cand adaug imagini proprii (fotografii făcute de mine), se intampla ca pe telefon sa nu se vada. De asemenea,in cel mai recent articol al meu am adăugat imagini de pe anumite site-URI web, care se vad perfect, iar celelalte nu. De ce oare?
P.S.: link-ul blogului meu :
http://cevadoarnou.blogspot.ro/? m=1

Funda! :*

4 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Buna,

Imaginile se vad diferit pentru ca au rezolutii diferite. Te sfatuim sa cauti pe internet doar imagini cu rezolutie mare si sa nu uiti sa mentionezi sursa! happy

| Pabibabum09 explică (pentru Ora de net):

Am inteles. Multumesc frumos! happy

| radu877 a răspuns:

Cred ca tine de rezolutie in primul rand. Link-urile contin imagini cu rezolutie mica iar ce ai tu pe telefon ai in rezolutie foarte mare. Incearca sa faci resize la o fotografie din telefon si sa reincerci sa o postezi pe blog.

| Pabibabum09 explică (pentru radu877):

Ahaha... happy Multumesc tare mult!