| MySergiu a întrebat:

Cum pot sa schimb si eu parola wifii de la router de pe mobil?

5 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Exact ca si de pe un calculator: pornesti un browser (navigator de internet - de exemplu Chrome, Firefox), scrii URL router, bagi cont/parola si apoi te duci la setari WiFi si schimbi parola.

| MySergiu explică (pentru flixbuster):

Cum pot sa îmi fac un cont pentru TP-Link?

| flixbuster a răspuns (pentru MySergiu):

Nu trebuie sa iti faci nici un cont nicaieri. Contul/parola sunt pre-existente pe router pentru a permite securizarea acestuia (prin schimbarea parolei).

Pentru a te conecta la el ai nevoie de acest cont/parola.
Valorile lor implicite pentru multe modele de routere TP-LINK le gasesti aici: https://portforward.com/router-password/tp-link.htm

De asemenea, URL-ul de conectare, contul/parola implicite pot fi scrie chiar pe router, pe cutia acestuia sau in manualul de utilizare.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Poti gasi instructiunile in manualul de utilizare al dispozitivului sau chiar pe situl http://www.tp-link.ro/support.html

| RobertEduard123 a răspuns:

De pe telefon nu se poate. Doar de pe un laptop/calculator.