| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU!
Recent am făcut o serie de reacționez la comentarii de hate și am pus pe canalul meu un videoclip cu o fată care m-a înjurat râzând de ea... Din moment ce este public clipul ei, când l-a văzut pe al meu mi-a zis că mă poate da în judecată, teoretic este o reacție, iar Youtube este o platformă publică unde oricine postează "orice"... Logic ce se poate întâmpla?
Dacă m-ar da în judecată i-aș putea blura fața?

3 răspunsuri:
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Dacă i-ai „blura fața" ar fi recunoscută după voce sau după eventualul comentariu că te dă-n judecată.
Dacă e minoră, nu te poate da în judecată, așa e din câte știu. Dar dacă e majoră habar nu am!

| ThePitPew a răspuns:

Nu te teme. Iti dau un link unde ti se explica tot. Nu esti singurul de pe YouTube cu o astfel de situatie.
Link : https://www.youtube.com/watch?v=7XFInegTO3s

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Mai multe informații despre drepturile de autor pe Youtube găsești aici https://www.youtube.com/yt/about/copyright/#support-and-troubleshooting

Dacă nu înțelegi exact termenii și condițiile, sfatul nostru este să discuți și cu părinții tăi.