| frog1lvr a întrebat:

Heyy! Voiam sa-mi dau comanda de o carte de pe okian.ro si nu prea am vazut review-uri bune si daca ati mai dat comanda de pe acest site ati putea sa-mi spuneti experienta voastra? Mersi laughing

2 răspunsuri:
| 120bulevard a răspuns:

Cel mai bun site care vinde carti rapid si nefacute harcea parcea e Libris.ro, evita Delfin, okian si site-urile astea

| BookishGirlAle a răspuns:

Cand e vorba de carti in limba engleza, Okian mi se par cei mai buni raportat la pret si diversitatea cartilor (au foarte multe carti disponibile).
Eu imi comand carti de pe Okian din 2016, cam 50-60% din cartile mele in engleza sunt de la ei si sunt foarte multumita. Isi respecta termenul de livrare pe care ti l-au dat, daca nu este ceva pe stoc, te anunta si cartile au ajuns mereu intacte la mine.
Poti sa te uiti si pe Nautilus English Books, ei au preturi mai mici decat pe Okian (10-15 lei), dar disponibilitate mai mica de carti.
Daca nu ai rabdare sa astepti pana livreaza Okian, si Carturesti este o solutie, au cea mai rapida livrare, dar sunt si cei mai scumpi.
Daca vrei carti care nu sunt publicate traditional prin edituri (Okian, Nautilus si Carturesti lucreaza cu edituri din UK), poti sa gasesti destul de multe pe Elefant (pe langa Okian, si Books Express mai are carti publicate independent). Cartile indie published nu ajung mereu intacte, nu stiu cu ce furnizori lucreaza Elefant.
Daca vrei carti in limba romana, Elefant mi se par cei mai buni (comand de la ei din 2013 si cartile in romana vin in stare perfecta, doar cele in engleza au probleme).
Nu recomand Emag deloc pentru carti, parca ar fi trecut prin razboi, atat de indoite au ajuns la mine.