| Popescu_Eugen_1964 a întrebat:

Identificare Google. Inainte cerea ID + parola. Acum cere si un nr de tel. E ok? Care sunt secretele? Nu pot da like sau postari pe Youtube.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Se poate sa-i peste...winking

Bula
| Bula a răspuns (pentru Bula):

Sa-i ("corectare automata TUPeista)

Bula
| Bula a răspuns:

Sarii ("corectare" automata TUPeista)

| Clorox a răspuns:

Numarul de telefon este o verificare ca sa se asigue ca esti tu, si ca in caz de ceva sa iti trimita pe numar codul de siguranta!

| Ora de net a răspuns:

Buna Eugen,

Google iti cere acel numar de telefon pentru a se asigura ca ai contul securizat. Te incurajam sa adaugi numarul tau de telefon adresei de email. Astfel, o vei putea recupera daca este compromisa.

Cel mai probabil nu poti da like sau posta pe Youtube pentru ca nu esti logat pe cont.