| PIKOKOKO a întrebat:

Imi pare rau daca asta nu e in tema dar nu am gasit o sectiune mai potrivita.

Bun, deci hai sa incep. Acum cateva zile mi-am reinstalat windows-ul ca sa imi pun 64-bit in loc de 32-bit. Prima oara e totul OK. Dupa care urmatoarea zi am observat ca orice program pornesc imi apare sa dau Yes sau No ca si cand as da Run As Administrator la ceva numit svchost.com. Nu.exe ci.com. Daca dau No programul nu porneste si chestia asta e si la jocuri. Si nu ca ar fi o problema dar din cauza asta unele programe nu mai pornesc.

Răspuns Câştigător
| Ora de net a răspuns:

Buna,

Te sfatuim sa iti salvezi fisierele pe un dispozitiv extern (sa faci back-up) si sa reinstalezi sistemul de operare. Atentie! Iti recomandam folosirea unui sistem de operare original. Variantele piratate pot contine virusi si malware care iti afecteaza buna functionare a computerului.

| PIKOKOKO explică (pentru Ora de net):

Multumesc, am reinstalat windowsul si acum e bine.

11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Instaleaza asta: https://www.malwarebytes.com/mwb-download/ Vezi ca Windowsul este virusat. Ia alta imagine.iso si rescrie-l pe DVD sau stick.

| cristimihailov a răspuns:

Pai... si ce scrie in ferestruica aceea in care dai yes sau no?

Care-i textul?

Răspuns utilizator avertizat
| s0uNNd a răspuns:

E din cauza la calculator, nu suporta 64-bit instaleaza din nou 32-bit si nu o sa mai ai probleme.

| PIKOKOKO explică (pentru s0uNNd):

Ba suporta. M-am uitat pe undeva prin Control Panel sau pe undeva si zicea 64-bit Capable Yes

| PIKOKOKO explică (pentru s0uNNd):

Si in plus am mai avut inainte ca mi l-a instalat un informatician, iar dupa aia mi l-a instalat fratele meu si el mi-a pus 32 in loc de 64.

| Dante30 a răspuns (pentru PIKOKOKO):

E posibil ca tu sa nu ai suficient RAM pentru x64 aka 64 bit, sau ca acel windows de l-ai luat sa fie o pocnitoare de windows... 64 capable=procesor capabil, nu are treaba cu memoria RAM, @s0uNNd spune corect cele de mai sus^.

| PIKOKOKO explică (pentru Dante30):

Am 4 GB ram. Nu e destul?