| swag13579 a întrebat:

Imi puteti spune un nume de canal de youtube.As vrea sa fie ceva simplu dar sa sune bine

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce conținut ar avea respectivul canal de YouTube. În general, majoritatea aleg să-și folosească numele sau porecla. Sunt și alții care optează pentru ceva reprezentativ conținutului sau caracteristic tipului de postare.

Am văzut un canal care posta mereu lunea. Se numea „OtraVezLunes", așa ceva, traducându-se „IarășiLuni". Să nu uităm de canalurile care se ocupă cu topurile, acestea numindu-se de obicei „Top5", Top8" etc.

Eu m-aș putea gândi la câteva nume, doar să-mi spui ce conținut ai aborda tu pe canalul tău de YouTube.

| swag13579 explică (pentru anonim_4396):

Gaming

| anonim_4396 a răspuns (pentru swag13579):

Dacă alegi gaming-ul înseamnă că ai ca obiectiv împărtășirea experienței tale cu un joc și ajutarea unui neștiutor să treacă nivelul sau să termine jocul. Știi că există o expresie pe care o cunoaște toată lumea și care e cumva semnătura acestei lumi a jocurilor, după părerea mea? Această expresie care provoacă impactul în orice gamer e mirobolantul „Game Over". Gândește-te puțin: ai trata cu ironie o situație atât de comună folosind titlul ăsta. Ai putea începe cu un prim video în care explici ce semnifică numele canalului pentru tine și că ai vrea să dai „Game Over" la tot ceea ce înseamnă pierdere.

Sau, cum am spus mai sus, ar trebui să rămână în picioare pentru tine vatianta de a pune canalului numele sau porecla ta. Ori să aduci ceva ce te reprezintă lângă cuvântul „gamer", gen: „Gamer-ul nebun", „Gamer-ul singuratic", „Gamer al destinelor"(asta se poartă în America, dar nu știu cât de bine prinde în România, nu prea sunt la curent cu YouTube-ul românesc și în română aceste denumiri nu prea sună bine).

Acum totul ține de direcția în care te vei îndrepta. Dacă vrei să te axezi pe un anume tip de joc, pe o anumită categorie și după asta te-ai putea ghida. Ce să-ți mai zic... Ăsta nu-i domeniul meu, dar sper să te fi ajutat. Mai așteaptă și răspunsurile altcuiva că poate se va găsi cineva inspirat pe această platformă. Mult succes cu canalul și sper să ajung să mă abonez la tine. Să-mi trimiți denumirea lui finală aici.

| PumpkinDoll a răspuns:

InTheNameOfHollyFuck